profesjonalna wywazarka do kol
(Zaktualizowano: 9 listopada, 2022)

Wyważarki do opon są bardzo popularnym i jedynym sprzętem do wyważania kół. Charakteryzują się wysoką jakością oraz odpornością na intensywne użytkowanie. Większość z nich wyposażona jest w nakrętki szybkomocujące niemieckiej marki HAWEKA. Wyważarki do kół są wyposażone w wyświetlacz LED lub wyższe wersje – wyważarki z monitorami LCD. Zastosowane oprogramowanie pozwala na korzystanie z wielu przydatnych funkcji. Należą do nich: automatyczny pomiar wymiarów kół 2D lub 3D, precyzyjna lokalizacja rozłożenia ciężarków dla felg aluminiowych ALUDATA, rozkład ciężaru i ukrycie felg aluminiowych SPLIT przez ramiona, funkcjonalność wielo-operatorowa, auto kalibracja i autodiagnostyka. Dzięki nim cykle wyważania i wymiany opon można znacznie skrócić. Rafał Bogusz dystrybutor urządzeń dla sektora motoryzacyjnego przedstawia ranking najlepiej sprzedających się wyważarek do kół w roku 2022. Jako przedstawiciel na Polskę wielu marek opowie o rodzajach oraz funkcjach poszczególnych modeli.

Wyważarka do kół

Firma Bogusz – Rafał Bogusz – wyważarki do kół to jedno z najważniejszych urządzeń jakie musi się znaleźć na wyposażeniu warsztatu wulkanizacyjnego. Chcąc zadowolić każda kieszeń klientów od roku wprowadziliśmy do sprzedaży druga markę sprzętu dla wulkanizacji Rtec, jest to producent Holenderski, którego urządzenia są alternatywą dla sprzętu Butler pochodzenia włoskiego, nie odbiegającego jakością. Sprzęt ten znajduje coraz większe zainteresowanie na rynku Polskim. Marka Butler to urządzenia dla profesjonalnych warsztatów i serwisów ogumienia. 

Wyważarki do kół marki Rtec

  • model SB 67 – ok 7 tysięcy złotych

Wyważarka SB67 – najniższy ale nie mniej funkcjonalny model niż pozostałe Automatycznie mierzone są dwie wartości parametrów opony. Inteligentne przełączanie typów wag „STD” i „ASL2”. Włoskie oprogramowanie, przyjazne dla użytkownika. Automatyczny pomiar średnicy i odległości. 5 programów wag ALU i 2 programy inteligentnych wag ALU. Maszyna posiada również funkcję optymalizacji oraz funkcję podziału wagi. Średnica wału wyważającego wynosi 40 mm, może być używana ze standardem. Wyważarka posiada program do wyważania motocykla. Wyświetlacz LED, prosta i przejrzysta obsługa. Pedał hamulca, który wspomaga użytkownika, gdy do koła zostanie przyłożony ciężar. Urządzenie przejdzie w tryb czuwania, jeśli nie będzie używane przez pewien czas. Inteligentne przełączanie między trybami balansu STD i ALS2. (Inteligentne ramię)

  • model SB75 – ok 9 tysięcy złotych

Wyważarka do kół Rtec SB75 – to gabarytowo mała wyważarka z mnóstwem funkcji. Duży 19-calowy wyświetlacz LCD Full HD. Obie wartości są wprowadzane automatycznie. Światło laserowe wskazuje lepką masę o godzinie szóstej. Włoskie oprogramowanie, przyjazne dla użytkownika.
Automatycznie czyta średnicę i odległość. Maszyna posiada 5 programów balansowania ALU i 2 programy balansowania ALU smart. Posiada również optymalizację i podział wagi. Średnica wałka wyważającego wynosi 40 mm i może być używana ze standardowymi akcesoriami. Urządzenie  posiada program wyważania motocykla. Kalibracja jest łatwa, w tym oświetlenie LED, prosta i przejrzysta obsługa. Umieszczenie ciężarków na godzinie 6, laserowe linie prowadzące.

  • model SB76 – ok 14 tysięcy złotych

Nowością jest topowy model wyważarki Rtec SB76 z 19-calowym wyświetlaczem z trzema automatycznymi odczytami pomiarów: odległości, szerokości i średnicy koła. Urządzenie wyposażone jest w przejrzyste i łatwe w obsłudze procedury. Wyważarka do kół Rtec SB67 z wyświetlaczem posiada dwie wartości do automatycznego pomiaru parametrów opon, inteligentne wyważenia typu „STD” i „ASL2”, wyposażona jest w system oświetlenia /laser/, wyświetlacz LED, a obsługa jest prosta i jasne. Kalibracja urządzenia jest łatwa do wykonania.

Warto wspomnieć, że wyważarki Rtec mają wbudowane laser, natomiast w marce Butler ta opcja jest dodatkowo płatna.

Wyważarki do kół marki Butler

  • model Librak 340  – ok 12 tysięcy złotych

Wyważarka Librak 340 Touch łączy w sobie nowoczesną technologię, precyzję wyważania oraz funkcje wymagane do profesjonalnego serwisu opon. Posiada poręczny 10-calowy ekran dotykowy z nowoczesną grafiką 3D. Umożliwia szybki proces wyważania, który uruchamia automatyczne wyważanie po zamknięciu pokrywy. Koła zatrzymują się automatycznie w miejscu umieszczenia ciężarka. Ustawiając odpowiednio odległość i miernik średnicy, można szybko wybrać program wyważania bez konieczności przeszukiwania menu. Ak 355P – Pneumatyczny wspornik koła.

  • model Librak 355 – ok 18 tysięcy złotych

Nowoczesna profesjonalna wyważarka do kół Librak 355 ze wszystkimi funkcjami niezbędnymi dla najbardziej wymagających operatorów. Zapewnia precyzyjną wagę dzięki automatycznym programom ALU S i PAX. Wyważarka do kół zaczyna wyważać automatycznie po zamknięciu pokrywy. Automatyczne zatrzymanie kół ma miejsce tam, gdzie duże obciążenia są obciążane zewnętrznie, co skraca czas procesu wyważania. Posiada duży 19-calowy wyświetlacz, a wszystkie funkcje i operacje są wyświetlane przy użyciu nowoczesnej grafiki 3D. Nowe oprogramowanie jest bardzo przejrzyste i sprawia, że obsługa wyważarki jest intuicyjna. Ustawiając odpowiednio odległość i miernik średnicy, można szybko wybrać program wyważania bez konieczności przeszukiwania menu.

  • model Librak 380  – ok 22 tysięcy złotych

Librak 380 Butler to bardzo nowoczesna i precyzyjna wyważarka do kół stalowych i aluminiowych. Posiada wszystkie funkcje potrzebne do profesjonalnego serwisu opon. Dynamiczne i statyczne wyważenie kół. 4 programy ALU. 3 automatyczne programy ALU-S. Program kół PAX. Program szprych. Podział programu. Schemat eko-wagi (minimalizacja liczby używanych ciężarówek). Funkcja równowagi kół motocyklowych. Program do optymalizacji opon i felg. Duży 19-calowy wyświetlacz pokazujący wszystkie funkcje i operacje w nowoczesnej grafice 3D. Nowe oprogramowanie jest bardzo przejrzyste i bardzo ułatwia obsługę wyważarki. Ładowanie dla wszystkich rozmiarów kół odbywa się automatycznie. Odpowiednie ustawienia dalmierza i średnicy pozwalają na szybki wybór trybów wagi bez konieczności szukania na ekranie danej funkcji. Specjalny system oświetlenia LED wewnątrz koła ułatwia pracę w słabo oświetlonych warsztatach. Dużo miejsca na ciężarówki i akcesoria, dzięki czemu użytkownicy mają wszystkie niezbędne przedmioty „pod ręką”.

  • model Librak 360S – ok 28 tysięcy złotych

Wyważarka Librak 360S – to Nowość w sprzedaży Butler. Ulepszona powierzchnia przeciwwagi zapewnia optymalne wsparcie dla wyważenia kół. Bardzo pojemny schowek na narzędzia i 22-calowy ekran. Dzięki automatycznym sekwencjom programów i ukrytym programom wagowym, które umieszczają ciężar za szprychami. Potrafi szybko, precyzyjnie i estetycznie wyważać opony samochodów osobowych o średnicy do 30 cali. Automatyczny pomiar odległości i średnic za pomocą zintegrowanego ramienia pomiarowego o wydłużonej długości. Automatyczny pomiar. Nowoczesny i przejrzysty wyświetlacz 22′. Intuicyjne projektowanie oprogramowania z intuicyjną grafiką. Pozycja ciężarka jest wskazywana przez linię laserową na godzinie 6 (opcja ciężarka samoprzylepnego). Uruchamia się automatycznie po opuszczeniu osłony koła. Wyważarka automatycznie zatrzymuje koło w zewnętrznej niewyważonej pozycji i automatycznie obraca się do wewnętrznej pozycji. Wyważarka Butler Librak 360 wyposażona jest w pneumatyczny uchwyt Librak360P oraz uchwyt z nakrętką szybkiego mocowania.

Na zakończenie warto wspomnieć, że sama wyważarka to nie wszystko – wspomina Rafał Bogusz – importer sprzętu dla wulkanizacji i materiałów wulkanizacyjnych oraz ciężarków – Przy wyborze należy wziąć pod uwagę nie tylko cenę, markę itp., ale także zwrócić uwagę na serwis sprzętu. Na koniec należy pamiętać, że dobór odpowiedniego ciężarka do wyważania kół ma wpływ na prawidłowe wyważenie koła. Nie jesteśmy zwolennikami tanich chińskich ciężarków dostępnych na rynku, marki Hoffmann i Perfect – to produkty wysokiej jakości. W obciążnikach ważna jest taśma przyklejająca się do felgi i odpowiednie obciążniki – na rynku można spotkać takie, które powinny mieć np. pasek o masie 60g, ale brakuje im 0,5 grama – to bardzo ważna informacja – dodaje R. Bogusz.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *