(Zaktualizowano: 21 listopada, 2023)

Chcesz kupić części do auta, nie wydając przy tym dużo pieniędzy? Zakup komponentów z demontażu to ekonomiczny, a jednocześnie ekologiczny wybór. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie.

Spore oszczędności dla portfela 

Ważną zaletą, dzięki której kierowcy chętnie decydują się na zakup używanych części samochodowych, jest ich cena. Koszt nabycia owych komponentów pozwala na spore oszczędności finansowe. Co istotne, jest często niski nawet w przypadku używanych części, które są w świetnym stanie. To sprawia, że wymiana zużytych komponentów albo naprawa auta jest znacznie bardziej przystępna finansowo, a zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na inne inwestycje. 

Ogromne korzyści dla środowiska 

Nabycie części pochodzących z demontażu niesie też wiele korzyści dla środowiska. Aktualnie wiele pojazdów trafia do takich miejsc jak Scrabcar, którego specjalnością jest autokasacja w Szczecinku. Przed złomowaniem samochody są dokładnie sprawdzane, co pozwala odzyskać z nich wiele funkcjonalnych, sprawnych części, które posłużą nowemu właścicielowi jeszcze przez długi czas. To pozwala zredukować liczbę śmieci trafiających na wysypiska.  

Dzięki wykorzystaniu używanych komponentów zmniejsza się też konieczność produkcji nowych. W ten sposób wytwarza się mniej syntetycznych tworzyw i zużywa mniej surowców, co pomaga chronić zasoby naturalne. Warto podkreślić, wydobywanie lub produkcja surowców nie pozostaje bez wpływu na środowisko – podczas tych procesów zużywa się wiele wody oraz emituje spore ilości dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Korzystanie z części z demontażu pozwala znacznie ograniczyć procesy produkcyjne i wydobywcze, a tym samym zredukować emisję gazów i zużycie wody. 

Duży wybór części 

To niejedyne korzyści, jakie zapewnia zakup używanych części. Zaletą tego rozwiązania jest też duży wybór artykułów. Szeroki asortyment znajdziesz u sprawdzonych sprzedawców, takich jak Scrabcar. To firma, której specjalizacją jest kasacja pojazdów. W Gorzowie Wielkopolskim od lat nie tylko złomuje się tu stare, niepotrzebne samochody, ale również pozyskuje świetnej jakości komponenty do auta.  

W ramach recyklingu starych samochodów firma odzyskuje wiele cennych elementów i zespołów, takich jak m.in. szyby, oświetlenie, lusterka, drzwi, klapy, maski, błotniki czy zderzaki. Specjaliści pozyskują również części zawieszenia, osprzęt elektroniczny oraz podzespoły silnika i skrzyni biegów. Wszystkie komponenty są w pełni sprawne, co daje pewność, że posłużą Ci jeszcze przez długi czas.

Bogaty asortyment obejmuje części do różnych modeli i roczników pojazdów. Warto przy tym podkreślić, że w przypadku nietypowych bądź starszych modeli samochodów części z demontażu mogą stać się jedynym źródłem niezbędnych części. Co więcej, elementy te są często oryginalne, czyli spełniające standardy jakości producenta, i wykonane z materiałów najlepszego gatunku. 

Nabycie używanych części z recyklingu to ekonomiczny i ekologiczny wybór. Sprawdź asortyment firmy Scrabcar i ciesz się praktycznym komponentem do auta, dbając przy tym o środowisko i oszczędzając pieniądze. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *