(Zaktualizowano: 20 lutego, 2024)

Dbałość o samochód wpisana jest w zasady użytkowania pojazdu. Często jednak brakuje czasu na dokładną pielęgnację auta. Warto więc, takie czynności powierzyć specjalistom, którzy pracę nad każdym detalem samochodu traktują z pasją i wielkim zaangażowaniem. Sprawdź czym jest auto detailing i powierz swój samochód profesjonalistom.

Co oznacza auto detailing?

Auto detailing to szczególna dbałość o każdy detal samochodu. Nie chodzi tu tylko o dokładne mycie i czyszczenie każdego elementu samochodu czy jego wnętrza. 

Dzięki auto detailingowi, Twój nowy samochód przez dłuższy czas będzie utrzymany w idealnym stanie wizualnym, niemal jak fabryczny. Jeśli posiadasz samochód używany, to auto detailing pozwoli przywrócić mu utraconą świeżość i blask, ożywić lub zmienić kolor oraz zabezpieczyć jego elementy zewnętrzne i wewnętrzne przed zniszczeniem czy chociażby bardziej widocznymi śladami użytkowania. 

Jakie usługi znajdziesz w ofercie car detailingu?

Standardowa eksploatacja pojazdu w naturalny sposób prowadzi do jego zużycia. Ale czy to powód, żeby wygląd samochodu rzeczywiście oddawał jego wiek i historię użytkowania? Auto detailing oferuje rozwiązania, które nie tylko zabezpieczą Twój samochód na długie lata, ale również w razie potrzeby doprowadzą jego wygląd do doskonałości.

Powłoki ceramiczne przede wszystkim zabezpieczają lakier przed działaniem czynników atmosferycznych i mikrouszkodzeniami, ale również usprawniają mycie i suszenie karoserii. To nie wszystko, powłoka ceramiczna ożywia kolor lakieru i wydobywa jego głębię.

Folia zabezpieczająca PPF chroni lakier przed zarysowaniami, odpryskami, otarciami, matowieniem lub odbarwianiem. Z reguły nakładana jest na samochody fabrycznie nowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabezpieczyć folią PPF również auta używane, oczywiście po uprzednim przygotowaniu. Folią można chronić zarówno całą karoserię, jak i wybrane jej elementy. Dodatkowym atutem jest to, że stosując folię zmieniającą kolor samochodu, można po jakimś czasie ją zdjąć, bez negatywnych skutków dla karoserii. 

Renowacja lakieru zorientowana jest na usunięcie z jego powłoki wszelkich niedoskonałości, zarysowań, hologramów czy wżerów. Korekta lakieru znacząco podnosi efekt wizualny samochodu, skutecznie usuwa zmatowienia, przez co podkreśla kolor i szklistość lakieru. 

Detailing wnętrza obejmuje szeroki zakres czynności, które podnoszą czystość i higienę oraz poprawiają warunki korzystania z samochodu. Szczegółowe pranie, czyszczenie i odkurzanie jest warunkiem niezbędnym do bezpiecznego podróżowania. Dodatkowo, zaimpregnowanie tapicerki skórzanej, wydłuża jej żywotność i sprawia, że wnętrze samochodu mimo użytkowania wygląda jak nowe. 

Myjnia premium to fachowa pielęgnacja lakieru samochodu, ale również wszystkich jego detali. Oprócz profesjonalnego mycia karoserii, szyb, nadkoli, progów i felg, auto detailing obejmuje suszenie karoserii, woskowanie, nabłyszczanie opon czy zaczernienie plastików zewnętrznych. Do każdej czynności stosowane są odpowiednie i bezpieczne kosmetyki samochodowe.

Którą usługę auto detailingu wybrać? Każdą, jakiej potrzebuje Twój samochód. Jeżeli zaciekawiło Cię, czym jest auto detailing, koniecznie sprawdź salon SteamForce oferujący usługi auto detailingu w Warszawie.

Korzyści płynące z auto detailingu

Korzyści z auto detailingu jest wiele. Właściciel samochodu dłużej może się cieszyć  nienagannym wyglądem swojego pojazdu. Poza tym, zabezpieczenie lakieru czy nadkoli wstrzymuje pojawienie się ognisk korozji, wżerów lub rdzy. Zatem wszystkie środki i zabiegi zabezpieczające, zarówno chronią samochód, jak i podnoszą jego walory estetyczne. 

Sprzedający samochód może podnieść cenę ze względu na doskonały wygląd auta, a kupujący nabywa pojazd w idealnym stanie wizualnym. Więcej w temacie auto detailingu dowiesz się z wpisu przygotowane przez ekspertów z SteamForce: Detailing samochodowy – czym jest i dlaczego warto z niego korzystać.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *