(Zaktualizowano: 4 sierpnia, 2023)

Elektroniczne wagi podłogowe są szeroko stosowane w różnych środowiskach, takich jak domy, siłownie, szpitale i magazyny.

Jak wybrać wagę elektroniczną do domu

Elektroniczne wagi podłogowe są szeroko stosowane w różnych środowiskach, takich jak domy, siłownie, szpitale i magazyny. Elektroniczne wagi podłogowe dla domu mogą pomóc ludziom w następujących sytuacjach

 • monitorować stan zdrowia;
 • uważać na przyrost masy ciała;
 • ważyć się podczas podróży.

Dla wielu osób dzień zaczyna się od określenia swojej wagi. Dlatego ważne jest, aby wybrać nie tylko właściwą, ale także wysokiej jakości wagę. Można to łatwo zrobić w oficjalnym sklepie Vagar, gdzie wagi elektroniczne są dostępne w szerokim asortymencie.

Wybór wagi podłogowej

Wybór wagi podłogowej może być trudnym zadaniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę producentów i modeli urządzeń na rynku. Skąd wiedzieć, które z nich będą najbardziej odpowiednie dla naszego domu? Przyjrzyjmy się kilku czynnikom, które należy wziąć pod uwagę.

 1. Najważniejszą cechą wag podłogowych jest ich dokładność. Powinieneś szukać wag z precyzyjnymi czujnikami i cyfrowymi wyświetlaczami, które pokazują wagę w kilogramach lub funtach. Rozważmy następujących producentów: Tanita, Withings, Fitbit. 
 2. Równie ważnym czynnikiem przy wyborze wagi podłogowej jest jej maksymalne obciążenie. Do domu zaleca się wybieranie wag podłogowych z rezerwą tej wartości. Lepiej jest kupować urządzenia, które z łatwością poradzą sobie z co najmniej 150 kg lub 330 funtami. Warto rozważyć następujące marki: Omron, Etekcity, Renpho.
 3. Konstrukcja urządzenia wpływa na komfort i łatwość użytkowania. Eksperci zalecają wagi z dużą i stabilną platformą, na której można wygodnie umieszczać przedmioty i obiekty. Należy unikać wag, które są zbyt wąskie i mają śliską platformę. Wśród deweloperów są już znane marki: Greater Good, Withings, Renpho.
 4. Weź pod uwagę funkcje oferowane przez producenta. Niektóre urządzenia mogą mierzyć nie tylko masę, ale także inne wskaźniki ludzkiego ciała: procent tkanki tłuszczowej, masę mięśniową, poziom wody i wskaźnik masy ciała. Te typy są odpowiednie dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Warto pamiętać, że cechy te mają znaczący wpływ na cenę. Spośród najlepszych producentów wyróżnimy Fitbit i Etekcity.

Biorąc pod uwagę te czynniki, kupujący będzie mógł bez większych problemów znaleźć odpowiednią wagę podłogową do domu.

Zobacz też: Tajemnice Tworzenia Perfekcyjnego Terrarium: Przewodnik Krok po Kroku

Gdzie kupić

Wybierając wagę elektroniczną, każdy kupujący zastanawia się, gdzie kupić wagę elektroniczną do domu. Istnieją dwie główne opcje: zakup bezpośrednio od producenta lub w sklepie sprzedającym podobne produkty. Rozważmy zalety i wady tych dwóch metod.

Zakup od producenta jest korzystny pod względem gwarancji, niższych kosztów. Wadą jest dłuższy czas dostawy i ewentualne koszty z tym związane.

Zakup od firmy Vagar, która sprzedaje elektroniczne wagi podłogowe, ma wiele zalet. Na przykład, można otrzymać przedmiot natychmiast i zobaczyć i przetestować go przed zakupem. Wady to wyższa cena, możliwy brak gwarancji i nie zawsze lepsza jakość.

Pamiętaj, aby przed dokonaniem zakupu porównać różne modele i cechy, a swój wybór oprzeć na doświadczeniach innych osób z korzystania z urządzeń. 

Sprawdzanie wagi w domu

Jeśli waga elektroniczna jest używana do pomiaru masy ciała, właściciel może zastanawiać się, jak dokładna jest i czy należy ją regularnie sprawdzać. Rozważ następujące pytania: dlaczego należy sprawdzać wagę w domu, jakie metody są dostępne, jak często należy to robić i dlaczego.

Dlaczego warto sprawdzać wagę?

Sprawdzanie wagi w domu jest ważne z kilku powodów. 

 1. Dokładne monitorowanie celów zdrowotnych i fitness. Jeśli waga nie jest prawidłowo skalibrowana, osoba może uzyskać niedokładny odczyt swojej wagi, co może wpłynąć na motywację. 
 2. Konserwacja urządzenia i jego częste sprawdzanie pomoże przedłużyć jego żywotność. Zaleca się, aby urządzenie było czyste i wolne od wody.

Metody sprawdzania wagi

Istnieją dwie podstawowe metody sprawdzania wagi elektronicznej w domu: użycie znanej wagi i użycie funkcji kalibracji. 

 1. Użycie znanej wagi oznacza umieszczenie obiektu o znanej wadze na urządzeniu i porównanie odczytu z rzeczywistą wagą obiektu. Jako źródła odniesienia można użyć na przykład hantli, worka mąki lub butelki wody. Upewnij się, że obiekt jest równomiernie umieszczony na wadze, a jego waga mieści się w zakresie możliwości wagi. 
 2. Korzystanie z funkcji kalibracji oznacza postępowanie zgodnie z instrukcjami zawartymi w podręczniku produktu w celu zresetowania lub dostosowania ustawień. Niektóre wagi mają przycisk lub przełącznik, który ułatwia kalibrację urządzenia, podczas gdy inne wymagają wezwania specjalisty.

Jak często należy sprawdzać wagę?

Częstotliwość sprawdzania wagi w domu zależy od tego, jak często jest ona używana. Zazwyczaj zaleca się sprawdzanie wagi co najmniej raz w miesiącu lub po wymianie baterii. Jeśli jednak waga wykazuje jakiekolwiek oznaki uszkodzenia lub nieprawidłowego działania, należy ją sprawdzać częściej lub wymienić na sprawną.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *