(Zaktualizowano: 30 czerwca, 2022)

Obecnie płatności online zyskują z każdym rokiem na znaczeniu. Wielu klientów wybiera tę formę płatności ze względu na jej wygodę, elastyczność oraz oszczędność czasu. Wolimy często dokonywać transakcji internetowo, ponieważ gwarantuje nam to bezpieczeństwo oraz pozwala na spokojny wybór produktów niezależnie od czasu i miejsca, w którym aktualnie przebywamy.

Możliwość płatności online posiada już niemal każdy większy sklep. Wydaje się to być absolutnym minimum w funkcjonowaniu biznesów online. Płatności online ewoluują z roku na rok, podążając za tym, czego oczekują klienci.

Jak wyglądały kiedyś transakcje online?

Początkowo wszystkie sklepy, które funkcjonowały w internecie oferowały płatność gotówką przy odbiorze osobistym, przelew na konto lub płatność za pobraniem przy odbiorze produktu. Zmieniło się to ze względu na szybko postępujące zmiany w sektorze sklepów internetowych. Jeszcze na przełomie 2009 i 2010 roku najpopularniejszą formą był przelew na konto, który obecnie jest w zdecydowanej mniejszości w porównaniu z innymi formami płatności online. Już na przestrzeni kolejnych lat coraz bardziej popularnie zaczęły być szybkie przelewy internetowe, które dominują obecnie w Polsce w rankingu najczęściej wykorzystywanych metod płatności online.

Zobacz też: Dom szkieletowy czy ma swoją datę ważności?

Jakie są prognozy dla płatności online?

Z pewnością liczba dokonywanych transakcji online z roku na rok będzie wzrastać. Ma to związek z tym, że konsumenci cenią sobie ich bezpieczeństwo i łatwość wykonywania. Aplikacje mobilne, które posiada niemal każdy polski bank, dodatkowo skracają czas oczekiwania na zrealizowanie transakcji, co staje się najwygodniejszą formą płatności dla klientów. Płatności przy odbiorze wydają się być alternatywą jedynie w przypadku, gdy nie jesteśmy w 100% pewni bezpieczeństwa danego sklepu internetowego. W trakcie jednego roku (2019−2020) liczba transakcji online zwiększyła się aż o 35%. Ma to związek z pandemią, ale niezależnie od niej, popularność płatności online wzrasta. Biznesy online powinny szczególnie zatroszczyć się o komfort dokonywania przelewów na swoich platformach.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *