Wełna wdmuchiwana
(Zaktualizowano: 25 maja, 2022)

Ocieplenie domu można wykonać na kilka sposobów. Jednym z rozwiązań jest zastosowanie wełny wdmuchiwanej. Czym charakteryzuje się ten materiał? Gdzie się go stosuje? Odpowiedzi na te pytania znajdują się się w niniejszym artykule.

Zobacz też: Rodzaje blachy trapezowej

Czym jest wełna wdmuchiwana?

Wełna wdmuchiwana to wełna mineralna pakowana luzem, czyli termoizolacja bez zastosowania lepiszcza. Sprzedawana jest w workach, a do jej aplikacji należy użyć specjalnego agregatu, który pod ciśnieniem wdmuchuje wełnę w odpowiednie miejsca. Zaletą w tym przypadku jest fakt, że wełna może dokładnie wypełnić wszystkie szczeliny, co pozwala uniknąć powstawania mostków termicznych. Rozdrobniona wełna szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny, co sprawia, że ocieplenie domu jest naprawdę optymalne.

Zobacz też: Blachodachówka modułowa – Zalety, montaż, cena

Zastosowanie wełny wdmuchiwanej

Wełna wdmuchiwana to materiał, który jest coraz częściej stosowany przy ociepleniach budynków. Co więcej, można go użyć nie tylko w przypadku ocieplania nowych budynków, ale również renowacji już istniejących. W obu przypadkach zaletą jest szybkość oraz dokładność aplikacji, co pozwala nie tylko uniknąć powstawania mostków cieplnych, ale także przyspieszyć roboty budowlane.

Gdzie stosuje się wełnę wdmuchiwaną? Najczęściej używa się jej do wykonania ocieplenia poddasza, jednak warto mieć świadomość, że może być ona wykorzystana jako izolacja wszelkiego rodzaju szczelin, czy trudno dostępnych miejsc. Materiał ten często jest również stosowany do wykonania ocieplenia ścian w konstrukcjach szkieletowych. Czy warto ją zastosować? Oczywiście, że tak, a przemawia za tym zarówno atrakcyjna cena, jak i bardzo dobre parametry, ponieważ wełna wdmuchiwana cechuje się bardzo dobrym współczynnikiem przewodzenia ciepła. W efekcie jej zastosowanie przełoży się na ograniczenie strat ciepła, a co za tym idzie pozwoli obniżyć rachunki za ogrzewanie.

Podsumowując należy stwierdzić, że wełna wdmuchiwana to materiał ociepleniowy, którego popularność będzie rosła. Wynika to zarówno z jego właściwości, jak i prostej aplikacji, która pozwala wykonać szczelną izolację termiczną budynku.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *