Siłownia zewnętrzna – jakie urządzenia wybrać?
(Zaktualizowano: 24 października, 2022)

Siłownie zewnętrzne na stałe wpisały się w pejzaż nie tylko miast, ale także parków i terenów zielonych, przyciągając do ćwiczeń na świeżym powietrzu coraz większą grupę ludzi. Nic dziwnego, gdyż korzystanie z takich miejsc to najlepszy sposób na zachowanie dobrej kondycji i zdrowia. Chcesz wiedzieć, jakie urządzenia wybrać do siłowni zewnętrznej? Czytaj dalej i dowiedz się, co powinno znaleźć się w ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej.

Jakie urządzenie powinny się znaleźć w siłowni zewnętrznej?

Odpowiednio dobrane do siłowni zewnętrznej urządzenia powinny służyć do treningu wszystkich grup mięśniowych, w tym ramion, nóg, brzucha, pleców i klatki piersiowej. Ćwiczenia na świeżym powietrzu mają bowiem aktywizować stawy, poprawiać stabilność i koordynację, a także pozwalać na rozciąganie mięśni i masowanie obolałych miejsc. Zobacz, jaki sprzęt musi znaleźć się w siłowni zewnętrznej.

1. Surfer do ćwiczenia rąk

Sprzęt wzmacnia mięśnie barków, ramion i górnej części pleców. Co więcej, zwiększa aktywność stawów i odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

2. Trenażer

Urządzenie pozwala poprawić elastyczność kończyn górnych i stawu barkowego. Ponadto wzmacnia mięśnie barków.

3. Orbitrek

Rowerki tego typu rozwijają mięśnie nóg, bioder, dolnej części pleców i brzucha. Dzięki temu użytkownik podnosi wytrzymałość organizmu i koordynację ruchową.

4. Drabinka

Sprzęt pozwala wzmocnić mięśnie pleców, barków i kończyn górnych.

5. Masażer

Urządzenie doskonale sprawdza się do masażu pleców i talii. Poprawia krążenie krwi i zmniejsza napięcie mięśni.

6. Duże koła Tai Chi

Urządzenie świetnie nadaje się do wzmacniania i poprawiania elastyczność stawów nadgarstków, łokci, ramion i bioder. Poprawia koordynację ruchową i krążenie krwi.

Gdzie kupić urządzenia do siłowni plenerowej?

Urządzenia do siłowni plenerowej powinny być wysokiej jakości i w pełni bezpieczne dla użytkownika. Dlatego wybieraj sprzęt od sprawdzonych i zaufanych sprzedawców, którzy oferują solidne i wytrzymałe konstrukcje. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że elementy ogólnodostępnej przestrzeni rekreacyjnej posłużą przez długi czas.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *