Ławki betonowe – gdzie się sprawdzą?
(Zaktualizowano: 25 stycznia, 2022)


W dzisiejszym świecie, w którym często się spieszymy, nie mamy na nic czasu, chwila kontaktu z naturą jest bardzo ważna. Miło jest posiedzieć w parku, na działce czy po prostu cieszyć się wolną chwilą w ogrodzie. I choć spacery są zdrowe i interesujące, lubimy także usiąść na ławce. Betonowa ławka parkowa jest doskonałym dodatkiem do każdego ogrodu, działki czy parku. Zapewnia wygodne siedzisko, doskonałe do zażywania słońca i świeżego powietrza przy rozmowie lub czytaniu ulubionej książki! Te wytrzymałe ławki zapewnią lata użytkowania. Jakie są ich zalety? Dlaczego warto w nie zainwestować? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.

Park, a może ogród? 

Nie da się ukryć, że ławki betonowe widujemy głównie w parkach. Jednak warto podkreślić, że aktualnie dostępnych na rynku jest tyle ich wariantów, że można je doskonale dopasować także do swojego ogrodu czy działki. Dlatego też tego rodzaju ławki mogą być również doskonałą opcją dla osób prywatnych. 

Dlaczego ławki betonowe to dobry wybór? 

Trudno wyobrazić sobie parki bez ławek. Przychodzimy tam na spacery, ale też często spędzamy czas w inny sposób – rozmawiając z kimś, czytając książkę czy po prostu obserwując przyrodę i ciesząc się słońcem. Dlatego też ławki to element niezbędny, z którego bardzo chętnie korzystamy. W przestrzeni publicznej oczywiście ważna jest także wytrzymałość. Beton jest trwałym materiałem, który wytrzymuje lata bez zużycia. To czyni go idealnym wyborem w projektach takich jak parki, ponieważ jego wytrzymałość nie zostanie naruszona przez czas, dzięki czemu elementy te są wystarczająco wytrzymałe, aby przetrwać każde warunki! Często beton łączy się z drewnem, aby siedzisko samo w sobie nie było nieprzyjemnie zimne. 

Wytrzymałość i coraz ciekawszy wygląd betonowych ławek sprawia, że doskonale sprawdzą się także w prywatnych ogrodach i na działkach. Tam też siedziska są potrzebne, a interesujące rozwiązania nadają tym miejscom jeszcze ciekawszego wyglądu. Co przemawia za betonowymi ławkami? 

Zalety ławek betonowych

Oczywiście główną zaletą jest wytrzymałość tego rodzaju ławki. Zewnętrzne meble są narażone na wszelkie warunki atmosferyczne – deszcze, mrozy, upały, silne wiatry. Nietrudno więc uszkodzić lekką, drewnianą ławkę. Beton jest bardzo wytrzymały, nie straszne mu upały i mrozy, dobrze poradzi sobie także w wiatrem. To gwarantuje nam, że ławka będzie się sprawdzać przez lata. 

Dodatkowo betonowe ławki w parku są również odporne na… wandali. Niestety w przestrzeni publicznej nierzadko pojawiają się osoby, które chcą niszczyć wszystko, co się w niej znajduje. Ławki parkowe nie są wyjątkiem. Betonowe są bardzo ciężkie – nie ma szans, by ktoś je podniósł, połamał, zabrał. Dodatkowo są też odporne na podpalenia. To bardzo istotne w przypadku parków. 

Poza tym duży wybór takich ławek sprawia, że ich dużą zaletą jest estetyka wykonania. Takie elementy przestrzeni wyglądają po prostu dobrze, nadają charakteru danemu miejscu. 

Ławki betonowe to doskonały wybór w przestrzeni miejskiej oraz prywatnej!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *