pompy pneumatyczne
(Zaktualizowano: 22 sierpnia, 2022)

Układ centralnego smarowania jest wygodnym rozwiązaniem, które w prosty sposób pomoże usprawnić proces smarowania. To istotna czynność, dzięki której można zwiększyć produktywność maszyn i znacząco zredukować zarówno koszty robocze, jak i zużycie smaru. Choć budowa tego systemu jest stosunkowo prosta, to istnieje kilka elementów, bez których działanie układu nie jest możliwe. Do podstawowych jego części należy pompa. W wielu przypadkach wykorzystuje się pompy pneumatyczne. Czy to dobre rozwiązanie? Czytaj dalej, a dowiesz się, kiedy należy je zastosować.

Jak działają pompy pneumatyczne?

Istnieje wiele typów układów centralnego smarowania. Niezależnie od tego, który z nich znajduje zastosowanie w przypadku Twojej branży, podstawowym jego elementem jest pompa. Wyróżnia się kilka jej rodzajów:

– pompa ręczna,

– pompa elektryczna,

– pompa pneumatyczna.

W wielu układach zastosowanie znajduje właśnie typ ostatni. Zasada działania takich pomp jest bardzo prosta – dźwignia porusza tłok, a jego zadaniem jest wyciskanie ze zbiornika niezbędnych ilości smaru. Tłokiem porusza silnik pneumatyczny, napędzany przez sprężone powietrze. Niezbędny jest zatem kompresor.

Warto dodać, że pompy pneumatyczne zazwyczaj wyposażone są w czujnik minimalnego poziomu cieczy, dzięki czemu możesz kontrolować ilość zużytego smaru.

Kiedy należy zdecydować się na pompy pneumatyczne?

Należy zaznaczyć, że dobrze dobrana pompa centralnego smarowania musi wyróżniać się przepustowością i doskonałą wydajnością. Oznacza to, że należy wybrać rozwiązanie, które dostarczy odpowiedniej ilości smaru we właściwym czasie. Pompy pneumatyczne najlepiej sprawdzą się w małych i średnich układach smarowania. Wykorzystuje się je w systemach, w których nie ma możliwości podłączenia napięcia zasilającego lub nie jest to bezpieczne. Można je wykorzystać w zakładach przemysłowych i warsztatach samochodowych. Wybierając odpowiednią pompę, zwróć szczególną uwagę na producenta tego sprzętu – renomowana marka to gwarancja niezawodności i poprawności działania. Dlatego też znajdź cenionego dystrybutora, współpracującego z najlepszymi markami. Opinie w tym zakresie są jednoznaczne – na rewelacyjną jakość, ale też fachową obsługę, która służy poradą, możesz liczyć np. w e-sklepie Jutech.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *