Planujesz zakup kwiatów na cmentarz Sprawdź, jakie rodzaje są najpopularniejsze i najtrwalsze
(Zaktualizowano: 29 października, 2021)

Kwiaty to obok zniczy najważniejsza dekoracja grobu. Jeżeli zależy Ci na tym, że ozdoba pięknie prezentowała się nie tylko we Wszystkich Świętych, ale przez cały listopad albo i jeszcze dłużej, to postaw na wysokiej jakości wiązanki. Najtrwalsze są oczywiście te sztuczne, które występują w wielu wersjach, kolorach czy rozmiarach. Dowiedz się, z których stworzysz najlepszą kompozycję.

Kwiaty na grób – sztuczne czy prawdziwe?

Żywe kwiaty mają swój niepowtarzalny urok, jednak nie sprawdzą się na cmentarzu. Jeżeli mówimy o kwiatach ciętych, to nawet przy założeniu, że codziennie wymienisz im wodę, to już po kilku dniach stracą swój wdzięk. Dla delikatnych łodyg i płatków sprzyjające nie są wiatry, deszcze ani prażące słońce, które jesienią jeszcze może mocno świecić. Dlatego najwięcej osób decyduje się na kompozycje z kwiatów sztucznych. Uchodzą one za wyjątkowo trwałe, przy czym dzisiaj niektóre z nich są tak piękne i starannie wykonane, że z odległości niczym nie różnią się od żywych! Atrakcyjna jest także ich cena, zwłaszcza przy założeniu, że kupujesz raz, a wiązanka spokojnie przetrwa do zimowej zmiany dekoracji na bożonarodzeniowe.

Zobacz też: Jak zrobić suchy beton? Suchy beton – proporcje, ceny i zastosowanie

Własna kompozycja czy gotowa?

Skoro decydujesz się na wiązankę ze sztucznych kwiatów, czas zastanowić się nad tym, jak będzie ona wyglądała. Do wyboru masz zarówno gotowe kompozycje, jak również pojedyncze gałązki. Z tych elementów możesz stworzyć własny bukiet, co ma wiele zalet! Przede wszystkim zmieścisz się w zaplanowanej kwocie, a pracą własną okażesz zmarłemu swoje przywiązanie i tęsknotę. Stworzysz ten kompozycję, która pod względem stylu, kolory i rozmiaru będzie pasowała na konkretną mogiłę. 

Kwiaty sztuczne są sprzedawane w formie gałązek, ale też stanowią ciekawe kompozycje w donicach z obciążnikami. Najczęściej w tej roli stosuje się storczyki, które wyglądają jak żywe! W sprzedaży w sklepie https://zniczefenix.pl/kwiaty-sztuczne/ są także pojedyncze główki np. róż czerwonych, herbacianych, białych, fioletowych. Do czego się przydają? Bez trudu osadzisz je na przygotowanym stelażu z drewna i igliwia, wtykając pojedyncze główki w zaplanowane miejsca. Taka kompozycja będzie bardzo spersonalizowana, szczególnie gdy dodasz do niej np. wstęgę z tekstem ostatniego pożegnania, kokardę albo topper z napisem. 

Dekoracje z kwiatów sztucznych można z powodzeniem myć ciepłą wodą z mydłem. W ten sposób usuniesz z nich kurz oraz inne zanieczyszczenia, aby dłużej wyglądały jak nowe!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *