wozki sklepowe
(Zaktualizowano: 11 grudnia, 2022)

Dynamiczny rozwój technologiczny sprawia, że współcześnie w sklepach można płacić nie tylko gotówką, ale również za pomocą innych metod. Pomimo że standardowe płatności nadal są najpopularniejsze, to coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw technologii i używa nowoczesnych sposobów do płacenia za zakupy.

 Jakie metody płatności są możliwe w sklepach stacjonarnych? 

 Najprostszą i najstarszą metodą płatności za zakupy jest oczywiście gotówka. Noszenie przy sobie pieniędzy jest jednak nie tylko niewygodne, ale także niebezpieczne, dlatego sposób ten w ostatnich latach stracił na znaczeniu. Spadek popularności pieniądza w formie fizycznej sprawia, że coraz większe znaczenie mają nowoczesne metody płatności. Sklepem, który idzie z duchem czasu i przyjmuje wiele różnych sposobów opłacania zakupów, jest OBI (Zob. https://www.obi.pl/uslugi/metody-platnosci/).  Możemy tam bowiem płacić nie tylko gotówką, ale również kartą płatniczą. Taka metoda jest oczywiście bardzo prosta do realizowania, albowiem aby płacić kartą, wystarczy mieć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. OBI jest jednak sklepem, który poszedł o krok dalej i przyjmuje jeszcze więcej sposobów płacenia za kupione produkty. Jednym z nich jest płatność telefonem, czyli korzystanie z BLIKa. Jest ona bardzo prosta i szybka, dzięki czemu cieszy się sporą popularnością wśród młodzieży i nastolatków. W OBI za zakupy można płacić również specjalnymi bonami. Należą do nich bony Sodexo, które mogą albo zmniejszyć kwotę do zapłaty, albo pokryć ją całą. Wiele sklepów OBI akceptuje także płatność w innej walucie. Sprawia to, że w wielu punktach można płacić w euro. 

Zobacz również: Volkswagen do miasta – który model wybrać?

Jaka metoda płatności jest najlepsza?

 Jednoznaczna odpowiedź na pytanie, jaki sposób płatności jest najlepszy, jest niemożliwa. Wynika to z faktu, że każda metoda ma inne walory. Osoby, które lubią czuć zapach gotówki, najlepiej czują się, płacąc w formie fizycznej. Jeżeli jednak zależy nam na szybkości, to lepszym patentem jest korzystanie z karty płatniczej lub BLIKa. Dzięki bonom możliwe jest natomiast zmniejszenie swojego rachunku, dlatego dobrze sprawdzają się u osób, które cenią sobie oszczędność finansową. 

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *