Męska garderoba na zimę - o czym warto pamiętać jeszcze przed sezonem
(Zaktualizowano: 9 listopada, 2021)

Zimowa garderoba powinna być wygodna i ciepła. Jednak ostatnie lata pokazały, że pogoda w czasie tej pory roku może być zmienna. Z tego powodu zakupy ubrań zimowych jeszcze jesienią mają doskonałe uzasadnienie – po pierwsze są one tańsze, a po drugie zawsze pojawi się kilka dni, w których czasie można je założyć. Jak przygotować męską garderobę na zimę? Kiedy najlepiej kupować modne, zimowe ubrania? Czy warto kupować ubrania na kolejny sezon? Jakie męskie modowe standardy warto mieć w swojej szafie?

Sprawdź zawartość szafy, aby nie duplikować ubrań

Zanim na dobre rozpocznie się sezon zimowy, warto przejrzeć cieplejsze ubrania. Część na pewno jest już noszona w okresie jesiennym. Jednak solidne zimowe buty mogą oczekiwać w szafie na to, by sprawdzić ich stan, zakonserwować przed sezonem lub po prostu wymienić na nowszy model. To samo dotyczy innych zimowych elementów garderoby: płaszcze, kurtki, a nawet rękawiczki wymagają skontrolowania. Jeśli coś zniszczyło się minionego roku, można o tym nawet nie pamiętać. Również zimowa bielizna powinna zostać skontrolowana, a wszystko odświeżone po zimie. Po sprawdzeniu braków można zdecydować się na zakup brakujących elementów garderoby. Dzięki takiej procedurze uniknie się duplikatów i bardzo podobnych strojów – co szczególnie zdarza się mężczyznom o sprecyzowanym stylu i guście. 

Zobacz też: Swetry na drutach i ciepłe skarpety – czego jeszcze nie może zabraknąć w Twojej szafie jesienią?

Przedsezonowe wyprzedaże – kup rzeczy, które naprawdę są przydatne i atrakcyjne

Gdy wiadomo już, jakie ubrania i elementy garderoby należy wymienić można udać się na zakupy lub rozpocząć poszukiwania w Internecie. Ponieważ sezon jesienny obfituje w wyprzedaże, może wybrane ubranie uda się kupić po okazyjnej cenie. Jeśli koniecznie trzeba wymienić zimowe buty Black Friday jest świetną okazją by to zrobić zanim nadejdą mrozy. Zarówno w czasie Czarnego Piątku, jak i Cyber Poniedziałku można znaleźć solidne, wygodne i dopasowane do potrzeb ubrania w atrakcyjnej cenie. Szczególnie, gdy chodzi o odzież wierzchnią i buty Black Friday może być ostatnią okazją na zakup w promocji przed nadejściem zimy. 

Modowe standardy, które każdy mężczyzna powinien posiadać

Zarówno w męskiej, jak i damskiej modzie istnieją standardowe elementy garderoby, którą każdy powinien mieć. Gdy chodzi o ubrania dla panów jest to solidny, dzianinowy płaszcz na zimę. Pasuje do każdej stylizacji, może być ubrany na wiele okazji, a jest przy tym ciepły. Innym standardowym ubiorem są solidne męskie buty typu trzewiki – pozwalają na spędzanie długich minut na mrozie, a co więcej mają prosty, standardowy wygląd, który wpisze się w każdy styl ubioru. 

Ubrania na jeden sezon – czy warto podążać za modą?

Każdego roku projektanci mody proponują nowe style ubioru. Niestety w wielu przypadkach ubrania te są tak zwaną szybką modą – która równie prędko jak się pojawia, tak szybko znika z ulic. Często zatem inwestycja w ubrania tego typu nie ma sensu. Lepiej wybierać ubrania, które można nosić kilka sezonów bez obawy, że staną się niemodne lub wręcz kiczowate. Czasem zatem ślepe podążanie za modą niekorzystnie wpływa na zawartość naszego portfela.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *