(Zaktualizowano: 27 listopada, 2023)

Współcześnie klienci sklepów meblowych mają znacznie większy wybór niż jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu. Mogą nie tylko zamówić model łóżka idealnie pasującego do wystroju ich sypialni. Czekają na nich także różne warianty materaców, począwszy od klasycznych, a skończywszy na ortopedycznych czy antyalergicznych. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się, czym się kierować przy zakupie, aby być zadowolonym z użytkowania takiego wyrobu. Zachęcamy do lektury!

O czym pamiętać przy wyborze materaca?

Choć może brzmi to banalnie, różni ludzie mają różne potrzeby. Dotyczy to każdej dziedziny, włącznie z komfortem snu. Jedni preferują twarde materace, z kolei inni będą się na nich przewracać z boku na bok. Jeszcze inni wymagają specjalnych produktów, ponieważ zmagają się z problemami zdrowotnymi (np. bólami kręgosłupa). Rośnie też grupa osób z wszelkiego typu alergiami, w tym skórnymi. Dla nich materac musi być wygodny, ale przede wszystkim mieć odpowiednie atesty potwierdzające antyalergiczne właściwości.

Poza indywidualnymi preferencjami istotne znaczenie mają wymiary mebla. Przykładowo, łóżko tapicerowane 140 × 200 cm musi mieć materac o takich samych gabarytach, inaczej nie będzie z nim kompatybilny. Wiele modeli zostało zaprojektowanych tak, że pasuje do nich jeden konkretny rodzaj wyrobu i wtedy zainteresowanym pozostaje zamówić cały komplet. Kolejne ważne czynniki to materiały, z których został zrobiony dany materac. Powinien być wykonany z elementów umożliwiających swobodną cyrkulację powietrza. Dzięki temu we wnętrzu nie będą rozwijały się pleśń ani grzyby.

Jakie są rodzaje materaców?

Wśród najpopularniejszych typów, z którymi można się spotkać w katalogach, znajdują się warianty sprężynowe, kieszeniowe oraz piankowe. Każdy ma swoje wady i zalety, więc przyszły użytkownik musi dobrać opcję do swoich potrzeb. Materace piankowe są odporne na odkształcenia, a sprężynowe są trwałe i mają dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Kokosowe wersje wykazują właściwości antybakteryjne, antygrzybicze i antyalergiczne, natomiast w kieszeniowych można wydzielać strefy o różnej twardości.

Klienci, którzy planują zamówić wyposażenie do sypialni, mogą dopasować mebel do wnętrza (wystroju). Mają prócz tego wybór materaca, na którym będą wypoczywać. Jeśli mogą sobie pozwolić na duże łóżko, powinni wziąć pod uwagę zakup dwóch mniejszych wyrobów. To dobre rozwiązanie, jeśli np. jedna osoba woli miękkie, a druga przeciwnie – twarde podłoże. Asortyment obejmuje zarówno mniej okazałe wersje 90 × 200 czy 120 × 200 cm, materace 140 × 200 cm, jak i opcje o wymiarach 160 × 200 cm bądź większe.

Gdzie zamówić dobry materac?

Wysokiej klasy produkty z tej kategorii oferuje dziś dużo sklepów, ale warto przyłożyć się do poszukiwań, zanim złożysz zamówienie. Lepiej kierować się nie tylko ceną, lecz również wypełnieniem, materiałem, który go pokrywa, a także innymi parametrami wyrobu. Godny uwagi jest m.in. sklep Magnat Meble, w którym można zamówić dobrej jakości materace w różnych rozmiarach. Zapoznaj się z ofertą i wybierz najlepsze dla siebie rozwiązanie!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *