(Zaktualizowano: 28 lutego, 2023)

Darmowa usługa internetowa Discord powstała z myślą o graczach komputerowych, jednak ze względu na jej liczne zalety, obecnie korzystają z niej osoby o przeróżnych zainteresowaniach. Serwis jest dostępny nie tylko z dedykowanej aplikacji, ale również bezpośrednio z przeglądarki lub telefonu, dzięki czemu każdy może w dowolnym momencie odwiedzić interesujący go serwer Discord. Czym w takim razie jest Discord? Można go porównać do nowoczesnego forum wzbogaconego o czaty głosowe, boty i wiele innych opcji.

  1. Do czego można wykorzystać serwer Discord?
  2. Czy każdy może stworzyć swój serwer na Discordzie lub założyć grupę na Telegramie?
  3. Jak wypromować serwer Discord?
  4. Co można znaleźć na Telegramie?
  5. Jak zdobyć członków grupy na Telegram?

Dzięki temu, że każdy użytkownik może postawić swój serwer, na Discordzie można znaleźć osoby o przeróżnych zainteresowaniach. Przykładem mogą być serwery skierowane do graczy, grupy poświęcone finansom lub miejsca dla osób, które interesują się gotowaniem. Do tego dochodzą serwery poświęcone konkretnym projektom. Tego typu server to najlepszy sposób na budowanie społeczności, zwłaszcza że w zależności od założeń grupy, dostęp do niektórych treści może być publiczny lub ograniczony. W dalszej części artykułu znajdziesz informacje, z których dowiesz się, jak wypromować serwer Discord za niewielkie pieniądze. Warto o tym pomyśleć już teraz, aby na posiadanym serwerze pojawili się użytkownicy, którzy są niezbędni dla rozwoju społeczności. To samo dotyczy grup na Telegramie, który może być świetnym uzupełnieniem wspomnianego Discorda.

Do czego można wykorzystać serwer Discord?

Chociaż niektóre opcje serwera na Discord wymagają uiszczenia niewielkiej opłaty, z podstawowego wariantu może skorzystać każdy bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Najprostszym zastosowaniem Discorda jest stworzenie miejsca dla grupy przyjaciół lub członków rodziny, gdzie każdy będzie mógł dzielić się treściami (nie tylko w formie tekstowej, ale również plikami multimedialnymi). Discord doskonale sprawdzi się w przypadku fanów twórczości konkretnego artysty lub jako wirtualna przestrzeń dla osób o podobnych preferencjach i zainteresowaniach.

Czy każdy może stworzyć swój serwer na Discordzie lub założyć grupę na Telegramie?

W podobny sposób można założyć grupę na Telegram. Główna różnica jest taka, że (przynajmniej na pierwszy rzut oka) Telegram oferuje mniej możliwości ze względu na to, że aplikacja wygląda jak prosty komunikator. Jest to jednak bardzo mylące, ponieważ Telegram umożliwia prowadzenie rozmów online, dzielenie się plikami multimedialnymi i wiele innych rzeczy. Tutaj również można znaleźć grupy prowadzone przez osoby interesujące się określonymi tematami lub po prostu pisać z bliskimi.

Jak wypromować serwer Discord?

Jeżeli na naszym serwerze ma się pojawić prawdziwy ruch, konieczne jest jednak podjęcie odpowiednich działań. W przeciwnym razie trzeba będzie długo czekać, aż użytkownicy innych serwerów w jakiś sposób trafią na wskazaną stronę. Na szczęście cały proces można przyspieszyć dzięki nowej ofercie firmy, która na co dzień zajmuje się promowaniem kont w social mediach. Oferta wypromuj serwer Discord obejmuje dodanie członków do dowolnego serwera na Discord. Na etapie składania zamówienia można określić, jaka ilość osób nas interesuje oraz to, czy mają to być prawdziwe osoby, czy może jednak sztuczne konta. Skorzystanie ze sztucznych kont pozwala obniżyć koszty, jednak dużo lepsze efekty na serwerach przyniesie obecność prawdziwych osób.

Najmniejszy pakiet, jaki możesz zamówić, aby przetestować działanie usługi ze swoim serwerem, dotyczy 25 nowych członków. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby na kanał doszło nawet 50 000 nowych członków. Wspomniana opcja jest często wybierana w przypadku popularnych serwerów Discord, którym zależy na stałym podnoszeniu statystyk. W takim przypadku obecność kilkudziesięciu tysięcy zakupionych kont ma bardzo korzystny wpływ na zachowanie innych użytkowników, którzy nawet z czystej ciekawości mogą zdecydować się na dołączenie do konkretnego serwera. 

Co można znaleźć na Telegramie?

Wiele projektów, marek i firm potwierdza, że działania na Discord warto rozszerzyć o prowadzenie grupy na Telegramie. Korzystanie z dwóch kanałów wymaga co prawda więcej pracy, ale za to pozwala zachować stały kontakt z różnymi osobami, niezależnie od tego, z jakiej platformy korzystają na co dzień. Można też traktować Telegram jako miejsce na ogłoszenia, na przykład o tym, że na Discordzie pojawił się nowy post. Jest to tak naprawdę jedno kliknięcie, a w razie potrzeby całość można zautomatyzować, aby link pojawiał się bez konieczności działań ze strony moderatora.

Jak zdobyć członków grupy na Telegram?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z rozwijaniem konta na Telegram, czasami skarżą się na brak możliwości dodania nowych użytkowników. W takim przypadku zawsze można skorzystać z usługi o nazwie: wypromuj kanał Telegram, która pozwala łatwo zdobyć nowych użytkowników.

Jak widać, wcale nie trzeba dysponować dużym budżetem i specjalistyczną wiedzą na temat tego, jak wypromować serwer na Discord i Telegram, aby można było zbudować silną grupę z oddaną społecznością.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *