(Zaktualizowano: 14 kwietnia, 2024)

Zależy Ci na wygodnym i bezpiecznym do życia domu lub mieszkaniu? Warto rozważyć inwestycję w system typu smart home. Dzięki niemu można zwiększyć kontrolę nad procesami zachodzącymi wewnątrz nieruchomości i jednocześnie zoptymalizować koszty jej utrzymania. Sprawdź, czym w dużym skrócie jest inteligentny dom i dlaczego warto w niego zainwestować.

Inteligentny dom – czym jest?

Czym właściwie jest inteligentny dom? To nieruchomość, w której zainstalowano nowoczesną technologię i automatykę domową. Obejmuje ona m.in. sterowanie: ogrzewaniem, oświetleniem, nagłośnieniem, instalacją elektryczną, systemami bezpieczeństwa czy też systemami nawadniania ogrodu. Skala rozbudowy systemu typu smart house zależy od specyfiki danego obiektu oraz realnych potrzeb inwestora. Inteligentny dom to taki, w którym za pomocą technologii zyskuje się kontrolę nad wybranymi procesami, a ich funkcjonowanie spięte jest w jeden kompleksowy system. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w smart home i dotyczy to nie tylko nowych inwestycji, ale również remontowanych nieruchomości. 

Kluczowe korzyści inwestycji w system smart home

Jest przynajmniej kilka powodów, dla których warto zainwestować w inteligentny dom szyty na miarę. Przede wszystkim to sposób na zwiększenie poziomu zabezpieczeń nieruchomości. W skład instalacji mogą wchodzić dedykowane systemy alarmowe i czujniki, dzięki czemu wzrasta bezpieczeństwo osób znajdujących się w budynku lub w jego obrębie. 

Nie bez znaczenia są także realne oszczędności. Odpowiednie zaprogramowanie działania poszczególnych instalacji i kontrola nad tym procesem to aspekty, dzięki którym optymalizuje się koszty utrzymania nieruchomości. Na czas naszej nieobecności w domu można zmniejszać ogrzewanie czy też zdalnie wyłączać gniazdka, jeżeli nie wyjmiemy z nich wtyczki od ładowarki do telefonu itd. Ponadto system smart home pozwoli nam na efektywne wykorzystanie promieniowania słonecznego do nagrzewania i doświetlania pomieszczeń, dzięki czemu redukuje się koszty związane ze zużyciem prądu i energii cieplnej.

Futunext smart home

System smart home to również poprawa wygody codziennego życia. Z poziomu centrali sterującej (lub aplikacji mobilnej), można sterować działaniem poszczególnych instalacji w nieruchomości. Tego typu automatyzacja to znaczne ułatwienie i realna oszczędność czasu. Dodatkowym atutem nowoczesnych rozwiązań inteligentnego domu jest to, że można sterować nimi zarówno stacjonarnie z budynku, jak i zdalnie poprzez połączenie z internetem. 

Inwestycja w smart home podnosi atrakcyjność nieruchomości na rynku. Przydaje się to też wtedy, gdy planujesz sprzedaż domu lub mieszkania. Budynek wyposażony w system inteligentnego domu szybciej wzbudzi zainteresowanie inwestorów i łatwiej będzie uzyskać za niego wysoką cenę. 

Futunext – eksperci od inteligentnego domu

Zależy Ci na fachowym wykonaniu systemu smart home? Pomogą Ci w tym specjaliści firmy Futunext. Od lat specjalizują się w projektowaniu i wdrażaniu tego typu rozwiązań. Z powodzeniem wykonają system inteligentnego domu w Warszawie lub w innych miejscowościach w Polsce. Realizacje Futunext cieszą się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych i biznesowych. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy oraz do bezpośredniego kontaktu z ekspertem Futunext

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *