6 pomysłów na atrakcje towarzyszące konferencji!
(Zaktualizowano: 17 października, 2022)

Organizując konferencję, należy zadbać o odpowiednie zakwaterowanie oraz bezbłędny przebieg całego wydarzenia. To podstawa, jednak trzeba pamiętać również o ciekawym zagospodarowaniu czasu wolnego uczestników. I właśnie tej kwestii przyjrzymy się bliżej. Tym razem pod lupę bierzemy atrakcje, które mogą towarzyszyć konferencji w Poznaniu!

Gdzie zorganizować konferencję w Poznaniu?

W przypadku miejsca takiego jak sala konferencyjna Poznań ma sporo do zaoferowania. Jedna z najlepszych lokalizacji na organizację spotkania to bez wątpienia hotel Altus na Starym Mieście. Sale konferencyjne dostosowane do zróżnicowanej liczby uczestników oraz starannie opracowany wystrój to jego ogromne zalety. Jednak oczywiście na tym nie koniec, gdyż jego położenie także na zasługuje na uwagę, zwłaszcza w kontekście spędzania czasu wolnego. 

Zobacz również: Jak uzyskać więcej dopasowań na Tinder: idealne zdjęcie profilowe

Konferencja w hotelu w Poznaniu na Starym Mieście i moc zwiedzania w okolicy

W poszukiwaniu interesujących rozrywek polecamy zacząć od otoczenia hotelu. Otóż na tej samej ulicy co wspomniany obiekt, znajduje się Zamek Cesarski, będący interesującym zabytkiem, który z pewnością warto zwiedzić. Co więcej, w jego murach stale odbywają się rozmaite wydarzenia artystyczne. Na ulicy Święty Marcin mieści się również Kino Muza z charakterystycznym neonem. Zresztą na całej ulicy nie brakuje kawiarni i barów.

Jeśli chodzi o hotel w Poznaniu Stare Miasto zawsze wiąże się ze spacerem na Stary Rynek. Zachwyca on barwnymi, zabytkowymi kamienicami, a także renesansowym ratuszem, w którym zobaczymy słynne koziołki. W tym wypadku dobrze zorganizować grupową wycieczkę z przewodnikiem, który w angażujący sposób podzieli się wiedzą na temat poznańskiej historii i architektury. Wspaniały dodatek do tradycyjnego zwiedzania to gra miejska, zwłaszcza kiedy uczestnicy konferencji pochodzą z odległych zakątków kraju i chcą bliżej zapoznać się z miastem oraz jego dziedzictwem kulturowym.

Kolejny pomysł na urozmaicenie wyjazdu służbowego to spędzenie wolnego czasu w unikatowym Rogalowym Muzeum. Zapoznanie się z historią znanego w całej Polsce rogala świętomarcińskiego to nie lada gratka. Interaktywny charakter zwiedzania pozwala na zapoznanie się z tradycyjną metodą produkcji miejscowego przysmaku. Ponadto warto rozważyć wizytę w Starym Browarze, który pełni nie tylko funkcję handlową, ale stanowi też centrum kultury i sztuki. Sam budynek zachwyca wyjątkową konstrukcją architektoniczną oraz wpisanymi w nią rzeźbami i instalacjami. Odbywają się tam koncerty, pokazy oraz eventy kulturalne. 

Zobacz też: Najważniejsze akcesoria do maszyn rolniczych

Chwila relaksu po dniu pełnym wrażeń

Często wybierana oraz ceniona przez uczestników konferencji atrakcja to wizyta w SPA czy w parku wodnym. To wspaniała okazja na odpoczynek i relaks, szczególnie kiedy wyjazd okazał się bardzo intensywny. W Poznaniu taki rodzaj rozrywki zapewniają słynne Termy Maltańskie. To obszerny kompleks, w którym goście mogą skorzystać z aquaparku, strefy z saunami, SPA oraz basenów sportowych. Dzięki temu każda osoba wybierze to, co odpowiada jej najbardziej.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *