doradca
(Zaktualizowano: 7 listopada, 2021)

W Polsce rynek usług finansowych, rozwija się w bardzo szybkim tempie. W tej dziedzinie, kredyt to tylko jeden z wielu elementów, ma jednak wielkie znaczenie, zarówno dla wielkich przedsiębiorstw, jak i przeciętnego Kowalskiego. Kredyt nie jedno ma imię, na co nie wszyscy w Polsce są przygotowani. Polacy cały czas doganiają zachód w wielu dziedzinach, a kredyt to temat, który przybiera różne formy.

Z jednej strony reklama telewizyjna zachęca: „weź kredyt hipoteczny, stwórz szczęśliwy dom”, z drugiej strony mnóstwo ofert tzw. szybkich pożyczek, zarówno w telewizji, jak i na milionach ulotkach na słupach i znakach w każdym większym mieście w Polsce. Kredyt to także zakupy na raty telewizora, czy kuchni w IKEA. Nawet głupi debet na karcie debetowej, to także zachęta na kolejny kredyt, nie wspominając już o pułapce, jaką tworzy na nas bank dorzucając do konta kartę kredytową.

Zobacz też: Czym jest kazus i jak go rozwiązać? Kazusy prawne – informacje

Powoli kredyt goni kredyt, tak, że w dzisiejszej Polsce, ciężko spotkać kogoś bez zobowiązań finansowych. Najgorsze jest chyba jednak to, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak powoli wpadają w coraz ciaśniejszą pętlę na szyi, jaką tworzy kolejny zaciągany przez nich kredyt. Są jednak tacy, którzy jednak kredyt traktują poważnie, tzn. nie biorą go pochopnie. Mimo to często bywa, że kredyt jest nie jeden, a dwa, trzy, dodatkowo jeszcze jakieś niespłacone karty i robi się problem i rodzi się obawa o utratę domu, mieszkania w kredycie: https://pamietnikwindykatora.pl/czy-komornik-moze-zajac-mieszkanie-w-kredycie-hipotecznym/. Warto wtedy zwrócić się z takim problemem do firmy zajmującej się doradztwem finansowym. Nawarstwiony kredyt często można zastąpić poprzez kredyt skonsolidowany, co zazwyczaj przekłada się na jedną wysoką ratę, ale jest zazwyczaj niższa niż gdybyśmy zsumowali ratę za każdy kredyt osobno. Ważne jednak aby, zanim podejmie się decyzję na jeden skonsolidowany kredyt udać się do swojego banku i sprawdzić czy jest szansa na lepszą ofertę, lepszy kredyt. Rzadko, ale zdarza się, że nasz bank da lepsze warunki, ale zazwyczaj, kredyt proponowany przez pośrednika, jest korzystniejszy. Doradca finansowy potrafi wynegocjować, lepszy kredyt, niż my sami w tym samym banku. Po prostu firma ma więcej klientów i bankowi zależy na takiej współpracy. Ważne jest, aby mimo wszystko nie przywiązywać się także do jednej firmy doradczej bywa bowiem, że polecają ten sam kredyt, a właściwie ten sam bank, bo akurat z nim mają najkorzystniejszą umowę, tzn, klient bierze kredyt, a doradztwo ma od tego procent. Proponuje zatem sprawdzić nasz kredyt jeszcze w przynajmniej jednym punkcie.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *