Tanie wanny wolnostojace
(Zaktualizowano: 1 lutego, 2023)

Masz ochotę na luksusową kąpiel w głębokiej wannie w zaciszu własnego domu? Dowiedz się, czy możesz spełnić to marzenie!

Wanny wolnostojące w takiej czy innej formie istnieją od tysięcy lat. Niegdyś był to jedyny sposób na kąpiel w łazience, jednak wyszły z mody w XX wieku, gdy popularność zdobyły prysznice.

Obecnie tanie wanny wolnostojące przeżywają imponujący powrót, łącząc odrobinę luksusu z formą i funkcjonalnością oraz opcjami, których nigdy wcześniej nie było. Czy warto wyposażyć swoją kuchnię w taką wannę? Czytaj dalej!

Co to jest wanna wolnostojąca?

Wanna wolnostojąca to rodzaj wanny, która nie jest zamocowana do ściany ani podłogi, a zamiast tego stoi na swoich własnych nogach lub na specjalnych podstawach. Wanny te są często wybierane ze względu na swoją wygodę i elastyczność, ponieważ można je umieścić w różnych miejscach w łazience, a także ze względu na ich estetyczny wygląd. Wanny wolnostojące mają różne kształty, wielkości i kolory, dlatego można je dopasować do każdej łazienki. Ponadto, ponieważ nie są one zamocowane do ścian, można je łatwo wyczyścić i utrzymać w czystości. Wanny wolnostojące są także często wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak hydromasaż, oświetlenie i inne, aby zwiększyć komfort i relaks podczas kąpieli.

Rodzaje wanien wolnostojących

Wanny wolnostojące oferują wiele opcji materiałów, w tym włókno szklane, akryl, marmur, żeliwo, miedź, stal nierdzewną i cedr. Kształty i cechy również się różnią, w tym:

  • Wanna z jednym lub dwoma końcami: te wanny mają jeden lub dwa nachylone, zaokrąglone końce, które służą jako oparcie. Wanna jedno końcowa ma armaturę na przeciwległym końcu, natomiast wanna dwu końcowa ma ją w środku.
  • Wanna typu „pantofel”: nazwa pochodzi od swojego kształtu, podobnego do buta na wysokim obcasie. Dostępne są jedno końcowe wanny pantoflowe z podniesionym wnętrzem na jednym końcu, jak i dwu końcowe wanny pantoflowe z podniesionymi obiema końcami.
  • Wanna narożna: jest to trójkątna wanna z dwoma prostymi bokami, które pasuje do narożnika.
  • Wanna z prysznicem: większość łazienek z wannami wolnostojącymi ma oddzielny prysznic. Można jednak dodać funkcję prysznica, instalując okrągły drążek i otaczając wannę zasłonami.

W ten sposób można dopasować wannę wolnostojącą do swoich potrzeb i gustu, a także uzyskać dodatkowe funkcje, takie jak wygodę i relaks podczas kąpieli.

Rozmiary wanien wolnostojących

Podobnie jak w przypadku opcji stylistycznych, rozmiary wanien wolnostojących są zróżnicowane. Są one zazwyczaj głębsze niż wanny alkowa, mogą być dłuższe i szersze. Do wanien wolnostojących świetnie sprawdzają się grzejniki łazienkowe nowoczesne. Polecamy sprawdzić

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *