Magazyn enegii
(Zaktualizowano: 12 lutego, 2023)

Panele fotowoltaiczne wytwarzają energię elektryczną dzięki energii słonecznej. Można wykorzystywać ją w całym gospodarstwie domowym. Dzięki połączeniu fotowoltaiki z magazynem energii nie jest koniecznym sprzedawanie jest do lokalnej sieci. Niesie to za sobą wiele korzyści finansowych i innych, które dzisiaj poznasz. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak działa magazyn energii i jakie są korzyści związane z jego montażem.

Na czym polega połączenie magazynu energii z fotowoltaiką

Dzięki przekształceniu energii słonecznej w elektryczną możliwy jest zasilanie całego gospodarstwa domowego. W przypadku, kiedy fotowoltaika produkuje zbyt duże ilości energii, czyli takie których gospodarstwo nie jest w stanie zużyć, konieczne jest sprzedanie nadwyżki do lokalnej sieci. Jest to niekorzystne zjawisko, ponieważ energię sprzedaje się za niższą cenę niż kupuje. Oznacza to, że w przypadku zwiększonego zużycia energii należy kupić ją od lokalnej sieci, mimo że np. poprzedniego dnia mieliśmy jej nadmiar, ale konieczne było jej odsprzedanie. Problem ten nie dotyczy jednak osób posiadających magazyn energii. To właśnie dzięki niemu nie zachodzi relacja kupna-sprzedaży z lokalną siecią energetyczną. Energia jest w nim przechowywana do momentu, w którym gospodarstwo osiągnie zwiększone zużycie energii będzie zdecydowane przeznaczyć swoje zgromadzone zasoby.

Kiedy przydaje się magazyn energii?

Magazyny energii to cenne urządzenie przede wszystkim w trakcie wspomnianych wysokich progów zużycia energii w ciągu dnia. Dotyczy to np. uruchomienie wielu sprzętów jednocześnie, takich jak pralka, zmywarka i telewizor. Przydaje się on również w sytuacjach kryzysowych, takich jak awaria sieci elektrycznej. Wówczas gospodarstwo może korzystać ze zgromadzonych zasobów energii i nie odczuwać trwającej awarii.

Korzyści z montażu magazynu energii

Korzyści finansowe są pierwszymi, jakie nasuwają się na myśl, jeśli chodzi o montaż magazynu energii. Obowiązujące obecnie rozliczenie net-billing nie jest najbardziej korzystne, więc dobrze jest mieć alternatywę i możliwość całkowitej autokonsumpcji energii. Poza tym, warto zwrócić uwagę na korzyści płynące w związku ze spokojem i posiadaniem źródła energii w nagłych przypadkach. Początkowo można zainwestować w magazyn o mniejszej objętości, ponieważ jego rozbudowa jest nieinwazyjna i możliwa w dowolnym momencie.

Magazyn energii to inwestycja odpowiednia zarówno dla gospodarstwa domowego, rolnego, jak i przedsiębiorstwa. Każdy z tych podmiotów będzie czerpał z niego podobne korzyści, jedynie ich skala będzie większa lub mniejsza. Warto więc zainwestować w jednorazowy wydatek, a później z miesiąca na miesiąc wiedzieć oszczędności finansowe.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *