Wiata na rower
(Zaktualizowano: 30 stycznia, 2023)

Rower staje się coraz popularniejszym środkiem transportu, nie tylko biorąc pod uwagę jazdę rekreacyjną, ale też dojazdy do pracy, czy na zakupy. Dlatego prowadząc firmę, warto zamontować specjalne wiaty na rowery, które docenią zarówno pracownicy, jak i klienci. Czym charakteryzuje się wiata na rower?

Rosnąca świadomość ekologiczna sprawia, że coraz więcej osób jako środek transportu wybiera rower. Aby wspierać ten trend, każda instytucja publiczna i osoby prowadzące swojej firmy, powinny rozważyć montaż wiat rowerowych. Stanowią one praktyczne miejsce do pozostawienia roweru, a przy tym estetycznie prezentują się w przestrzeni miejskiej. Dlaczego warto zamontować wiatę i na co zwrócić uwagę, przy wyborze konkretnego modelu?

Dlaczego warto montować wiaty rowerowe?

Wiata rowerowa, w której znajdują się specjalne stojaki rowerowe, to miejsce, gdzie można bezpiecznie przypiąć swój rower. Unikamy wtedy ryzyka, że przewróci się on lub uszkodzi, co mogłoby się zdarzyć, jeśli pozostawilibyśmy go w przypadkowym miejscu. Jeśli przy budynku nie ma wiaty, istnieje ryzyko, że klienci będą opierać swoje rowery o elewację, czy też szybę, co może powodować uszkodzenia tych elementów. Warto więc zamontować wiatę, aby klienci i pracownicy mogli bezpiecznie zostawiać tam swoje rowery. Wiata na rower chroni też przed skrajnymi warunkami atmosferycznymi, co docenimy szczególnie podczas deszczowej pogody. Wiaty są więc bardzo funkcjonalne, a przy tym charakteryzują się wysoką estetyką wykonania, dzięki czemu są niezbędnym rozwiązaniem przy urzędach, szkołach, dworcach i firmach.

Wiata na rower – jaką wybrać?

Wiaty rowerowe wykonane są z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu są trwałe i odporne na uszkodzenia. Posłużą więc wiele lat. Duży wybór modeli sprawia, że możemy dobrać produkt do swoich potrzeb. Bardzo istotny jest materiał wykonania. Najczęściej spotykane są wiaty stalowe, z poliwęglanu komorowego, szkła hartowanego, czy blachy. Możemy też wybrać kolor wiaty rowerowej, aby dopasować ją do kolorów firmy, czy też otoczenia. Na rynku znajdziemy modele klasyczne oraz nowoczesne, dzięki czemu idealnie wkomponują się one w otoczenie centrum miasta, nowoczesnej galerii handlowej, czy też strefy przemysłowej. Często wybierana jest grupa wiat rowerowych w wyrazistych kolorach, dzięki czemu stanowią one kontrast dla szarego otoczenia. W zależności od konkretnego miejsca można wybrać mały lub duży model, który pomieści różną ilość rowerów. Niektóre wiaty są mocno zabudowane, inne natomiast mają tylko zadaszenie, łatwo więc dopasować je do indywidualnych potrzeb. Montaż wiaty rowerowej warto więc rozważyć przy każdej firmie i instytucji publicznej.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *