(Zaktualizowano: 16 sierpnia, 2023)

Shopify konsekwentnie zwiększa zasięgi e-biznesu. W Polsce doczekaliśmy się dwa lata temu centrum pomocy w języku polskim. Znacząco pomogło to w rozwinięciu serwisu na polskim rynku. Jak z perspektywy czasu użytkownicy oceniają platformę? I jak wypada ona cenowo w porównaniu z innymi silnikami sprzedawanymi w modelu SaaS?

Co użytkownicy sądzą o Shopify — opinie

Shopify zbiera dobre recenzje od użytkowników. Również recenzje Shopify są w sieci w zdecydowanej większości pozytywne. Według serwisu G2 65% użytkowników nie ma żadnych zastrzeżeń do funkcjonowania Shopify, a 27% daje 4 gwiazdki. Można więc uznać, że 92% sprzedawców jest zadowolonych z działania serwisu. Negatywne opinie o Shopify stanowią marginalną część, ale całkiem sporo o działaniu platformy mówią nam 3-gwiazdkowe recenzje.

Co użytkownicy cenią w Shopify?

Zalety, które podkreślają użytkownicy Shopify to przede wszystkim:

 • prostota konfiguracji,
 • różnorodność dostępnych motywów,
 • polski support,
 • zróżnicowane pakiety cenowe,
 • możliwość integracji z wieloma, międzynarodowymi, operatorami płatności.

Większość z tych zalet jest wspólna dla wszystkich systemów SaaS, ale pewnym wyjątkiem jest możliwość podpięcia sklepu pod popularny międzynarodowy system płatności. 

Jakie wady ma Shopify?

Część osób zwraca uwagę na wady Shopify, takie jak:

 • mało nowoczesne szablony,
 • dość wysokie koszty dodatkowych modułów.

Warto zauważyć, że koszt utrzymania sklepu może być odczuwalny dla osób z niskim budżetem, które bardzo powoli rozbudowują swój biznes. W wypadku dużych firm, mimo dopłat za kolejne moduły, jest on proporcjonalnie tańszy, gdyż platforma pobiera niższą opłatę transakcyjną.

Ile kosztuje utrzymanie sklepu na Shopify — cennik

Platforma Shopify jest oparta na modelu rozliczeniowym SaaS, co oznacza, że płatność za korzystanie z platformy następuje w ramach abonamentu. Jak wyglądają ceny na Shopify poszczególnych abonamentów?

Ile kosztuje plan Basic na Shopify?

Plan Basic kosztuje 24 dolary za miesiąc przy płatności z góry za rok i 32 dolary przy płatności co miesiąc. Przy obecnym kursie oznacza to koszt od 110 do 145 zł za miesiąc użytkowania platformy. Co daje plan Basic?

 1. Podstawowe funkcje sklepu.
 2. Możliwość podpięcia 2 członków załogi.
 3. Podstawowe raporty sprzedaży.
 4. 2% opłaty transakcyjnej.
 5. Brak automatyzacji procesów e-commerce.

Jak widać, plan Basic jest przeznaczony dla małych sklepów i daje dość ograniczone możliwości.

Ile kosztuje średni plan na Shopify?

Średni plan na Shopify nazwano Shopify i kosztuje 69 do 92 dolarów, czyli od 310 do 410 zł. Plan ten daje większe możliwości i jest przeznaczony dla prężnie działających sklepów internetowych o lokalnym zasięgu. W jego ramach:

 1. Do panelu administracyjnego możesz podłączyć do 5 użytkowników.
 2. Wybrać do 5 lokalizacji asortymentu.
 3. Skorzystać z niższej opłaty transakcyjnej – 1%.
 4. I innych korzyści.

Pakiet ten nie zapewni jednak pełnej automatyzacji ani nie pomoże w przypadku importu towarów.

Ile kosztuje i co daje najwyższy plan w Shopify?

Plan Advanced oferuje najwięcej funkcjonalności i jest też najdroższy. Kosztuje od 299 do 399 dolarów. To daje ok. 1300 do 1700 zł miesięcznie. Jego zaletą są:

 1. Możliwość podłączenia do 15 użytkowników i 8 lokalizacji magazynów.
 2. Zaawansowane raportowanie.
 3. Automatyzacja procesów e-commerce.
 4. Niska opłata transakcyjna – 0,5%.
 5. Możliwość ustawienia niestandardowych cen.

Ze względu na korzyści, jakie daje automatyzacja, jest to zdecydowanie najlepsza opcja dla osób, które planują rozwój i skalowanie sprzedaży.

Czy warto postawić sklep na Shopify?

Shopify wyrobił sobie renomę i wiele osób wystawiło tej platformie pozytywną opinię. Wydaje się, że najbardziej zadowolonymi osobami są te, które stworzyły sklepy z myślą o ekspansji na kolejne rynki. Mali sprzedawcy muszą się liczyć z kosztami utrzymania sklepu, które mogą być odczuwalne na przestrzeni miesiąca. Jeśli patrzeć tylko na cenę, to istnieją tańsze serwisy. Należy jednak pamiętać, że plusem Shopify jest globalny zasięg, który pomaga w skalowaniu biznesu. Warto więc dobrze obliczyć koszty prowadzenia sklepu i zastanowić się nad celami biznesowymi, gdyż od tego może zależeć wybór platformy e-commerce.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *