zenskie postacie w lolu
(Zaktualizowano: 10 listopada, 2021)

League of Legends to jedna z najbardziej popularnych gier na całym świecie. Gracze kochają ją głównie za jej różnorodność, którą najlepiej widać w rozmaitych postaciach – bohaterach, spośród których wybierać możemy swoich ulubionych. Twórcy LOLa stworzyli przeszło 140 różnych postaci, z czego niemal 60 to postaci żeńskie. Które z bohaterek są najpopularniejsze i dlaczego?

Żeńska strona LOLa

Postacie w LOLu są naprawdę bardzo różnorodne i bardzo trudnym jest ocenić, które z nich są „najlepsze”. Wiele żeńskich bohaterek nadaje się dla początkujących fanów gry LOL, wiele zaś wymaga sporych umiejętności gry, a więc znajdą raczej uznanie wśród wytrawnych, zaawansowanych w świecie LOLa graczy. 

Wśród tych żeńskich bohaterek, które świetnie podpasują graczom zaczynającym swoją przygodę z LOL wymienić można chociażby Xayah. To bohaterka odgrywająca rolę strzelca. Xayah to buntowniczka, niebezpieczna i bardzo dokładna rewolucjonistka. Jest szybka, przebiegła, a także bezbłędnie posługuje się ostrymi jak brzytwa ostrzami. Jej partnerem i kochankiem jest Rakan, razem z którym walczy, by ocalić własne plemię. Xayah dysponuje takimi umiejętnościami jak bliźniacze sztylety, zabójcze upierzenie, wezwanie ostrzy oraz nawałnica piór. Ta ostatnia umiejętność sprawia, iż Xayah wyskakuje w powietrze i staje się niemożliwa do obrania za cel, jednocześnie rzucając wachlarzem sztyletów i rozrzucając Pióra, które może przyzwać.

Poza Xayah kolejna ciekawą bohaterką dla początkujących graczy jest Tristana, dumna kanonierka. To postać z wyglądu dość sympatyczna, ale i zabójczo niebezpieczna. Tristana jest strzelcem, który chętnie posługuje się swoim działem Boomerem. Walczy z prawdziwym zapałem i z pasją. Umiejętnościami Tristany są szybki obstrzał, rakietowy skok, ładunek wybuchowy i niszczący strzał. To właśnie niszczący strzał jest pociskiem dającym obrażenia, które wprost zwalają z nóg każdego przeciwnika. Dodatkowo, jeżeli cel ma na sobie Ładunek Wybuchowy, obszar wybuchu bomby jest podwojony.

Trzecią z ciekawych i prostych postaci żeńskich LOLu jest Karma. Oświecona postać odgrywająca w grze rolę maga. Karma To ucieleśnienie duchowych tradycji, to postać, która jest uosobieniem starożytnej duszy przechowującej w sobie doświadczenia wielu pokoleń. Dla Karmy oraz dla jej krainy liczą się pokój oraz harmonia i o to właśnie walczy. Do jej umiejętności zaliczymy wewnętrzny płomień, skupioną wolę, inspirację i mantrę. Karma ma także bierną umiejętność, którą jest rosnący ogień – trafia wrogich bohaterów atakami i umiejętnościami skraca czas odnowienia Mantry.

Zobacz też: Ile wydałem na Lola? – Jak sprawdzić?

Coś dla zaawansowanych graczy

Poznaliśmy kilka prostych w grze kobiecych postaci LOLa, a czy są takie, które są dużo trudniejsze? Oczywiście, że tak. Przykładem może być chociażby Cassiopeia – jej kryptonim to wężowy uścisk. To postać występująca w roli maga, która manipuluje i w ten sposób wypełnia swoją niegodziwą wolę. Jest żmiją drapieżnikiem, bardzo przebiegłą oraz zwinną. Swoim spojrzeniem jest w stanie zamienić przeciwników w kamienie. Cassiopeia posiada takie umiejętności jak trujący wybuch, miazmat, podwójny kieł i spojrzenie meduzy. To właśnie spojrzenie meduzy razi wrogów i ogłusza ich przez co stają się oni dla Cassiopei bardzo łatwym celem.

Kolejną wymagającą kobiecą bohaterką jest Elise, królowa pająków. To zabójcza piękność, występująca w grze w roli maga. Jest bardzo niebezpiecznym drapieżnikiem, który żyje w mrocznym pałacu i właśnie tutaj wabi swoich wrogów. Elise za ofiary bierze naiwnych i niewiernych ludzi, którzy nie są w stanie oprzeć się jej powabowi. Dzięki nim sama zyskuje nieśmiertelność. Umiejętności Elise to neurotoksyny, wybuchowy pająk, kokon oraz pajęcza postać. Pajęcza postać ma ze sobą cały rój pająków, który walczy razem z nią.

Ale Elise i Cassiopeia to nie jedyne trudniejsze postaci kobiece LOLa. Do takich zaliczyć można także Evelynn, Katarinę, Leblanc, Lillię czy Nidalee. Lepiej nie stawać im na drodze, jeśli chce się ujść z życiem.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *