(Zaktualizowano: 15 września, 2023)

Praca zdalna wymaga dużego zaangażowania i wielu świadomych działań, które pozwolą zachować równowagę pomiędzy pracowaniem a życiem osobistym. Ma swoje zalety, między innymi pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na dojazdy do firmy oraz pozytywnie wpływa na środowisko, ograniczając przemieszczanie się, jednak wymaga sporej samodyscypliny. Jeśli zależy Ci na tym, aby zadbać o efektywność i swój komfort podczas home office, skorzystaj z naszych porad!

Zadbaj o odpowiednie wyposażenie stanowiska pracy

Podstawą jest stworzenie funkcjonalnej przestrzeni, w której będziesz wykonywać obowiązki. Koniecznie wybierz fotel biurowy ergonomiczny, ułatwiający utrzymywanie właściwej postawy podczas siedzenia. Do pracy zdalnej doskonale sprawdzają się także biurka gamingowe, które mają proste konstrukcje umożliwiające praktyczne umieszczenie wszystkich niezbędnych narzędzi i urządzeń. Właściwie zaprojektowane stanowisko pozwoli Ci uniknąć przeciążenia wzroku, dolegliwości bólowych kręgosłupa i nadmiernego napięcia mięśni. 

Zaplanuj przerwy od wykonywania obowiązków

Nawet jeśli dbasz o ergonomię pracy, przerwy są konieczne, aby odpocząć od pozycji siedzącej. Poprawiają również koncentrację i zapobiegają zmęczeniu. Warto wyznaczyć sobie pewne zasady, na przykład robić 5 minut przerwy co godzinę. Koniecznie unikaj rozpraszaczy, takich jak media społecznościowe podczas wykonywania obowiązków – jeśli masz z tym problem, możesz zastosować aplikacje służące do blokowania dostępu do określonych stron w wyznaczonych godzinach. 

Zorganizuj swoją pracę

Rozpoczynając dzień pracy, odpowiednio przygotuj miejsce, w którym wykonujesz swoje obowiązki. Biurka gamingowe są zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić dużą przestrzeń na blacie roboczym. Dzięki temu są świetnym wyborem dla osób pracujących zdalnie. Postaraj się również zaplanować zadania i cele na dany dzień zgodnie z priorytetami, by zmieścić się w wyznaczonym czasie pracy.  

Rozdziel życie prywatne od zawodowego

Home office wymaga samodyscypliny. Wyznacz określone godziny, w których spędzasz czas w domowej przestrzeni biurowej — to pozwoli Ci zachować równowagę pomiędzy pracą a czasem wolnym. Jeśli pracujesz z domu, dobrze jest mieć wydzieloną przestrzeń, którą opuszczasz po zakończeniu wyznaczonego czasu. 

Zadbaj o zdrowie i sprawność fizyczną

Nawet jeśli wygodny fotel biurowy ergonomiczny zachęca do tego, aby spędzić wolny czas, grając na komputerze, lepszym wyborem będzie aktywny wypoczynek. Wybierz taką formę ruchu, którą lubisz – to najlepszy sposób, aby wykonywać ją regularnie. Może to być na przykład spacer, jazda na rowerze, zajęcia fitness lub trening na siłowni. Aktywność wzmocni Twoje ciało i naładuje Cię pozytywną energią!

Kluczowe dla zdrowia układu ruchu jest również zadbanie o prawidłową pozycję i ergonomię w czasie pracy. Oferty sklepów takich jak Kraken Chairs pozwolą Ci znaleźć biurka gamingowe doskonałe do stworzenia stanowiska do home office.  Szeroki asortyment sprawi, że z pewnością wybierzesz ergonomiczny fotel biurowy, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.  

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *