Precyzyjne cięcie betonu
(Zaktualizowano: 24 lipca, 2022)

Nie tylko profesjonalne roboty budowlane, ale także codzienne majsterkowanie i prace na działce mogą przysporzyć potrzeby równego przecięcia bloków betonowych. Precyzyjne cięcie twardych materiałów umożliwia między innymi ręczna przecinarka tarczowa. Zobacz, na co pozwala to urządzenie i czym kierować się przy jego wyborze!

Uniwersalne przecinarki dla profesjonalistów i majsterkowiczów

Przecinarki do betonu to urządzenia stworzone z myślą o precyzyjnym cięciu twardych bloków betonowych. Jednak wbrew pozorom narzędzie może być używane także do innych materiałów. Spokojnie poradzi sobie z cegłami, twardym gresem, płytami ceramicznymi i kaflami. Niektóre modele są na tyle uniwersalne, że pozwalają na montaż innego typu ostrzy tnących i regulację poziomu obrotów, dzięki czemu można również stosować je do innych, bardziej miękkich materiałów. Prezentowane urządzenia słyną nie tylko z wszechstronności zastosowania, ale również bezawaryjności. Aby tak było, konieczny jest wybór narzędzia renomowanego producenta.

Kryteria wyboru przecinarki – silnik, moc, parametry cięcia

Stając przed wyborem przecinarki do betonu, na początku warto rozeznać się w opcjach silnikowych. Wyróżniamy dwa rodzaje jednostek: elektryczne i spalinowe. Do zastosowań prywatnych najczęściej wybierane są te pierwsze. Narzędzia te najczęściej są wyposażone w akumulator, który ładuje się sieciowo.

Kolejne kryteria wyboru przecinarki do betonu to między innymi moc silnika, maksymalna liczba obrotów tarczy i możliwość regulacji obrotów. Parametry te nie tylko wpływają na wygodę pracy. Urządzenie z mocniejszą jednostką i wyższą liczbą obrotów będzie umożliwiało pracę przy bardziej wymagających materiałach. Pod tym względem koniecznie trzeba sprawdzić także maksymalną głębokość cięcia i poziom generowanych drgań. Każda przecinarka korzysta z wybranego rodzaju tarcz, które różnią się średnicą i zastosowaną technologią. Najczęściej poleca się ostrza diamentowe, które są współcześnie najbardziej wytrzymałym materiałem do obróbki betonu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *