Precyzyjne cięcie betonu
(Zaktualizowano: 24 lipca, 2022)

Nie tylko profesjonalne roboty budowlane, ale także codzienne majsterkowanie i prace na działce mogą przysporzyć potrzeby równego przecięcia bloków betonowych. Precyzyjne cięcie twardych materiałów umożliwia między innymi ręczna przecinarka tarczowa. Zobacz, na co pozwala to urządzenie i czym kierować się przy jego wyborze!

Uniwersalne przecinarki dla profesjonalistów i majsterkowiczów

Przecinarki do betonu to urządzenia stworzone z myślą o precyzyjnym cięciu twardych bloków betonowych. Jednak wbrew pozorom narzędzie może być używane także do innych materiałów. Spokojnie poradzi sobie z cegłami, twardym gresem, płytami ceramicznymi i kaflami. Niektóre modele są na tyle uniwersalne, że pozwalają na montaż innego typu ostrzy tnących i regulację poziomu obrotów, dzięki czemu można również stosować je do innych, bardziej miękkich materiałów. Prezentowane urządzenia słyną nie tylko z wszechstronności zastosowania, ale również bezawaryjności. Aby tak było, konieczny jest wybór narzędzia renomowanego producenta.

Kryteria wyboru przecinarki – silnik, moc, parametry cięcia

Stając przed wyborem przecinarki do betonu, na początku warto rozeznać się w opcjach silnikowych. Wyróżniamy dwa rodzaje jednostek: elektryczne i spalinowe. Do zastosowań prywatnych najczęściej wybierane są te pierwsze. Narzędzia te najczęściej są wyposażone w akumulator, który ładuje się sieciowo.

Kolejne kryteria wyboru przecinarki do betonu to między innymi moc silnika, maksymalna liczba obrotów tarczy i możliwość regulacji obrotów. Parametry te nie tylko wpływają na wygodę pracy. Urządzenie z mocniejszą jednostką i wyższą liczbą obrotów będzie umożliwiało pracę przy bardziej wymagających materiałach. Pod tym względem koniecznie trzeba sprawdzić także maksymalną głębokość cięcia i poziom generowanych drgań. Każda przecinarka korzysta z wybranego rodzaju tarcz, które różnią się średnicą i zastosowaną technologią. Najczęściej poleca się ostrza diamentowe, które są współcześnie najbardziej wytrzymałym materiałem do obróbki betonu.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *