holowanie warszawa
(Zaktualizowano: 26 stycznia, 2023)

Kiedy na drodze dojdzie do stłuczki, a jest to niestety bardzo częste zdarzenie drogowe. Szczególnie na ruchliwych drogach, gdzie kierowcy wciąż się śpieszą, stoją w korku, może dojść do kolizji drogowej. Tutaj najważniejsza jest rozwaga i przestrzeganie przepisów drogowych, jednak nawet w najbardziej przewidywalnych warunkach drogowych, może dojść do stłuczki, wypadku samochodowego bądź innego zdarzenia drogowego. Postarajmy się szerzej poruszyć ten temat i omówić wszystkie sytuacji oraz najważniejsze aspekty związane z pomocą drogową i holowaniem pojazdów.

 Sprawdź co zostało uszkodzone w aucie 

Kiedy dojdzie do zdarzenia drogowego, wskutek którego zostaną uszkodzone pojazdy, pierwszym krokiem jest sprawdzenie czy nikomu nic się nie stało. Jeżeli stan zdrowia osób przebywających w uszkodzonych pojazdach jest dobry, możemy po pierwsze zdarzenie zaliczyć do zwykłej sztuczki, po drugie możemy ocenić straty jakie ponieśliśmy. Należy bezwzględnie zabezpieczyć miejsce zdarzenia trójkątem ostrzegawczym oraz włączyć światła awaryjne, a jeżeli istnieje taka możliwość powinniśmy przestawić pojazd na pobocze. Jeżeli natomiast zdarzenie przyniosło obrażenia ciała jakiejkolwiek osoby biorącej udział w tym zdarzeniu, należy wezwać pogotowie oraz inne służby drogowe. W takiej sytuacji o wypadku musi zostać także powiadomiona policja.  

Jak zabezpieczyć miejsce zdarzenia? 

Jeżeli zdarzenie, w którym biorą udział dwa bądź większa liczba samochodów, zalicza się do wypadku samochodowego, powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć miejsce zdarzenia. W sytuacji stłuczki bądź kolizji, wystarczy że zrobisz kilka zdjęć zaistniałej sytuacji i możesz przejechać pojazdem na pobocze. Jeżeli jednak jest to wypadek samochodowy musisz poczekać na przyjazd policji i innych służb drogowych, także w sytuacji kiedy samochód jest poważnie uszkodzony i nie możesz go usunąć, trzeba miejsce zdarzenia oznaczyć w sposób prawidłowy, poprzez włączenie świateł awaryjnych oraz ustawienie w odpowiedniej odległości trójkąta ostrzegawczego. 

W jakiej sytuacji strony zdarzenia mogą dojść do porozumienia samodzielnie? 

Jak już wspomnieliśmy w przypadku zwykłej stłuczki czy też kolizji drogowej, kiedy stwierdzimy że nikomu nic się nie stało, a uszkodzone samochody mogą jechać dalej, strony mogą próbować samodzielnie się porozumieć, bez konieczności wzywania policji. Do takich sytuacji zazwyczaj dochodzi, gdy jeden z kierowców świadomie przyznaje się do winy, a co za tym idzie poczuwa się do spełnienia wszystkich warunków zadośćuczynienia. W takiej sytuacji wystarczy spisać oświadczenie o kolizji drogowej, które powinno składać się z opisu kolizji, rozmiaru wszelkich uszkodzeń w pojazdach oraz spisaniu dokładnych danych osobowych wraz z informacją o samochodach oraz ubezpieczycielach. Co prawda na środku drogi nie jesteśmy w stanie znaleźć wzoru takiego dokumentu, jeżeli jednak wcześniej będziemy chcieli zaopatrzyć się we wzór, bez problemu znajdziemy go w Internecie z możliwością wydruku. W przypadku braku takiego szablonu dokumentu, możemy ręcznie spisać oświadczenie w dwóch jednakowych egzemplarzach. 

Kiedy należy zadzwonić po lawetę? 

jeżeli zakwalifikowaliśmy nasze zdarzenie do wypadku samochodowego, a pojazd którym kierowaliśmy nie nadaje się do dalszej jazdy, oprócz wezwania na miejsce zdarzenia policji powinniśmy także zadzwonić po lawetę. W tym celu warto zajrzeć na stronę internetową www.lawetawarszawa24.pl, gdzie znajdziemy wszystkie potrzebne informacje, a co najważniejsze znajdziemy numer telefonu, pod którym zamówimy profesjonalną lawetę. Holowanie Warszawa – sprawdź teraz !

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *